Archiwum styczeń 2009


sty 30 2009 Jak dbać o skórę
Komentarze: 0

Jak dbać o skórę


Kupując torebki czy buty z lakierowanej skóry markowych producentów często nie wiemy, jak o nie dbać. Nie ma jednak nic prostszego - można użyć do tego powszechnie dostępnych produktów.

Najpierw za pomocą miękkiej ściereczki usuwamy z powierzchni skóry kurz i brud. Następnie czyścimy ją łagodnym mydłem i mokrą szmatką. Po skończeniu, trzeba natychmiast osuszyć przedmiot, by uniknąć smug i zacieków.

only

Odciski palców z butów czy torebek można spróbować usunąć za pomocą wody z kroplą octu. Zanim jednak wypróbujecie ten sposób, przeprowadźcie wcześniej test na małym kawałku lakierowanej skóry.

Tego, czego na pewno nie wolno robić, to próbować czyścić lakierowaną skórę tłustym kremem, wazeliną czy innym środkiem do czyszczenia butów.

Pokaż więcej

Oczywiście, z początku skóra będzie błyszczała, ale po kilku minutach przyczepi się do niej brud i będzie wyglądała jak długo noszona i zniszczona.

Nie kładźcie także w pobliżu przedmiotów holstebro svømmehal z lakierowanej skóry koloryzowanych torebek z polietylenu, które mogą zabarwić lub odcisnąć swój wzór na delikatnym materiale. Spowoduje to nieodwracalną szkodę håndbold tips.

 

djtexas : :
sty 30 2009 Jak dbać o ptaka. :D
Komentarze: 3

Jak dbać o domowego ptaka.

 

Ptaki trzymane w klatkach są w obecnych czasach nieczęsto spotykanymi zwierzętami domowymi. Są jednak osoby, które najbardziej lubią właśnie takie zwierzęta i je często wybierają za swoich pupili. Argumentem za wyborem ptaka domowego, pośród tak szerokiej gamy różnorodnych zwierząt, jakie można campingpladser københavn hodować w domu, jest często fakt mniejszych obowiązków niż np. w przypadku psa. Jednakże papuga lub inny ptak trzymany w klatce ma zupełnie innego rodzaju wymagania i jego właściciel musi wiedzieć jak owym wymaganiom sprostać. Ptak są niezmiernie urodziwe i dodają domowi wyjątkowego charakteru. Źle utrzymywane potrafią jednak popsuć atmosferę domową. Konieczne jest więc aby posiadacze papug, kanarków, czy innych ptaków domowych byli przygotowani do odpowiedniego utrzymania zwierzęcia oraz jego otoczenia. Dla ptaka najważniejsza jest klatka. Powinna być ona dostatecznie duża, dostosowana do wielkości ptaka. Niektóre ptaki mogą przebywać w jednej klatce w parach. Trzeba jednak przeprowadzać takie eksperymenty bardzo ostrożnie, uważnie obserwując zachowania ptaków. Do klatek można dokupić dodatkowe akcesoria, które uatrakcyjniają życie papugi w klatce. Nie każdy ptak chętnie korzysta z tego typu urządzeń. Bardzo ważnym elementem wyposażenia campingpladser vestkysten klatki są także karmidła i poidełka dla ptaków. Występują one w najróżniejszych formach i dzięki temu można je dopasować do wyglądu każdej klatki oraz do potrzeb ptaka, który będzie z nich korzystał.

http://www.umlipno.pl/img_news/big/1216620429-Ptak-2.jpg

Klatka powinna być również zaopatrzona w odpowiednie podłoże, które należy dość często wymieniać. Częstotliwość usuwania podłoża zależy od jego rodzaju, a także gatunku i wielkości ptaka. Najważniejszym elementem hodowli ptaków domowych jest ich odpowiednie żywienie. Pokarm dla ptaków dzieli się na trzy podstawowe grupy. Są to: kolby, pokarm suchy oraz witaminy i odżywki. Różnorodność występujących na rynku karm dla ptaków jest ogromna, dlatego niepewny swojej wiedzy na ten temat hodowca powinien zaczerpnąć najpierw informacji, np. u sprzedawcy w sklepie zoologicznym. Karma jaką podaje się ptakom zależy oczywiście od jego gatunku, ale może również być uzależniona od indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Niektóre gatunki ptaków powinny w swojej diecie otrzymywać większą porcję witamin i minerałów. Dotyczy to szczególnie ptaków chorujących. Karmy dla ptaków dostępne są w wielu sklepach zoologicznych w Poznaniu.

djtexas : :