sty 30 2009 Jak dbać o ptaka. :D
Komentarze: 3

Jak dbać o domowego ptaka.

 

Ptaki trzymane w klatkach są w obecnych czasach nieczęsto spotykanymi zwierzętami domowymi. Są jednak osoby, które najbardziej lubią właśnie takie zwierzęta i je często wybierają za swoich pupili. Argumentem za wyborem ptaka domowego, pośród tak szerokiej gamy różnorodnych zwierząt, jakie można campingpladser københavn hodować w domu, jest często fakt mniejszych obowiązków niż np. w przypadku psa. Jednakże papuga lub inny ptak trzymany w klatce ma zupełnie innego rodzaju wymagania i jego właściciel musi wiedzieć jak owym wymaganiom sprostać. Ptak są niezmiernie urodziwe i dodają domowi wyjątkowego charakteru. Źle utrzymywane potrafią jednak popsuć atmosferę domową. Konieczne jest więc aby posiadacze papug, kanarków, czy innych ptaków domowych byli przygotowani do odpowiedniego utrzymania zwierzęcia oraz jego otoczenia. Dla ptaka najważniejsza jest klatka. Powinna być ona dostatecznie duża, dostosowana do wielkości ptaka. Niektóre ptaki mogą przebywać w jednej klatce w parach. Trzeba jednak przeprowadzać takie eksperymenty bardzo ostrożnie, uważnie obserwując zachowania ptaków. Do klatek można dokupić dodatkowe akcesoria, które uatrakcyjniają życie papugi w klatce. Nie każdy ptak chętnie korzysta z tego typu urządzeń. Bardzo ważnym elementem wyposażenia campingpladser vestkysten klatki są także karmidła i poidełka dla ptaków. Występują one w najróżniejszych formach i dzięki temu można je dopasować do wyglądu każdej klatki oraz do potrzeb ptaka, który będzie z nich korzystał.

http://www.umlipno.pl/img_news/big/1216620429-Ptak-2.jpg

Klatka powinna być również zaopatrzona w odpowiednie podłoże, które należy dość często wymieniać. Częstotliwość usuwania podłoża zależy od jego rodzaju, a także gatunku i wielkości ptaka. Najważniejszym elementem hodowli ptaków domowych jest ich odpowiednie żywienie. Pokarm dla ptaków dzieli się na trzy podstawowe grupy. Są to: kolby, pokarm suchy oraz witaminy i odżywki. Różnorodność występujących na rynku karm dla ptaków jest ogromna, dlatego niepewny swojej wiedzy na ten temat hodowca powinien zaczerpnąć najpierw informacji, np. u sprzedawcy w sklepie zoologicznym. Karma jaką podaje się ptakom zależy oczywiście od jego gatunku, ale może również być uzależniona od indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Niektóre gatunki ptaków powinny w swojej diecie otrzymywać większą porcję witamin i minerałów. Dotyczy to szczególnie ptaków chorujących. Karmy dla ptaków dostępne są w wielu sklepach zoologicznych w Poznaniu.

djtexas : :
cheap
02 sierpnia 2010, 10:01
been known to be a symbol of status and elegance
17 maja 2010, 18:07
Świetne.
Co to za ptaszek.
eba
05 kwietnia 2010, 12:31
Bardzo fajnie że napisaliście o tym, by w klatce dać urozmaicenia dla ptaków tak by nie siedziały tam umierając z nudy.
Ważne też jest by co jakiś czas wypuszczać ptaki z klatki oraz poświęcać im czas, czyli bawić się z nimi, mówić, wypuszczać itp. Tak by ptak miał jakieś zajęcie a nie by po jakimś czasie stał się niepotrzebną rzeczą.

Dodaj nowy komentarz